Fake dating to ostatnio popularny temat wielu zagranicznych autorów, tego bakcyla złapał również Hall Alexis, który w swojej kolejnej powieści “Materiał na chłopaka” połączył ze sobą dwóch gejów, którzy, aby naprawić swój wizerunek, potrzebują kogoś, kto naprawi ich stosunki z mediami, ale niekoniecznie w prawdziwym życiu.
Czytelnik w “Materiału na chłopach” spotka dwóch bohaterów: Luke’a O’Donnell oraz Oliviera Blackwooda, którzy mają dość tego, że są ciągle na ustach wszystkich swoich znajomych, rodziny, a nawet telewizji i mediów społecznościowych. Czy spotkanie tej dwójki coś zmieni w ich dotychczasowym życiu?

Luke O’Donnell ma wszystko, czego nienawidzi. Jego ojcem jest popularny gwiazdor rocka o jego mama to popularna piosenkarka. Więc Luke jest znany nie za swoje dokonania i talenty, lecz dzięki swoim rodziców. Jest znany, ponieważ jest znany, więc jest oczywiste, a ludzie traktują, go jako celebrytę. Lecz sam Luke jedyne czego pragnie, to świętego spokoju. Aby nikt go nie śledził z aparatem, lub nie wypisywał głupich komentarzy w gazetach plotkarskich, na temat jego prywatnego życia.

Niestety podczas jednej z imprez, Luke jest przebrany za króliczka, i niefortunnie się przewraca, a paparazzi natychmiast to wyłapują, i już następnego dnia, po sieci krążą zdjęcia i komentarze, które mają tylko jedno zadanie: upokorzyć Luka do tego stopnia, że jedyne czego on teraz pragnie, to zapadnięcie się pod ziemię. Dodatkowo ta sytuacja nie spodobała się sponsorom Luka i chcą oni wycofać go ze wszystkich reklam, na których promuje on ich produkty.

Luke musi jakoś ocieplić swój wizerunek, lecz jeszcze nie wie jak, aż do czasu kiedy spotyka Oliviera.
Olivier Blackwood jest popularnym prawnikiem, który mimo swojej ciężkiej pracy, i sukcesów, nadal nie jest zadowolony ze swojego życia. Który też jest gejem, i chciałby sobie znaleźć chłopaka na pokaz.
Czy udawane randkowanie, może przerodzić się w coś o wiele większego, i czy Olivier i Luke będą wstanie odróżnić rzeczywistość od fikcji? Tego oraz wiele więcej czytelnik dowie się z książki Halla Alexisa “Materiał na chłopaka”.