Kiedy na świecie żyje blisko siedem miliardów ludzi, to każdy z nas czuję się czasami samotny, lub przytłoczony w gąszczu problemów w pracy czy szkole. Kiedy dla innych jeden problem może być błahy, łatwy do rozwiązania, lub można go po prostu zignorować, dla drugiego człowieka może być to problem, z którym ledwo mogą dać sobie radę, i czasami potrzebują drugiej osoby do pomocy.Kiedy ktoś potrzebuję pomocy, lub o nią woła, nie można go zignorować, ponieważ to może doprowadzić do poważnych w skutkach czynów.

Samobójstwo ukochanej osoby, to trudny temat, z którym nie każdy autor może dać sobie radę, lecz Emily X.R. Pan poradziła sobie z nim w mistrzowski sposób, przedstawiając losy zagubionej córki, która nie wie jak ma dalej żyć bez swojej matki, która, mimo że odeszła, to nadal jest przy jej boku.
Kiedy Leigh spędzała czas ze swoim chłopakiem, lekceważąc swoje obowiązki i rodziców, jej matka w tym samym czasie popełniła samobójstwo, zostawiając jedynie kartkę z jednym słowem “Zapamiętajcie?”. Kiedy Leigha się o tym dowiedziała, załamała się, ale również jest rozdarta.

Mimo wyrzutów sumienia, że nie przyszła na czas do domu. Leigh ma wrażenie, że jej matka tak naprawdę nie odeszła, a nawet jeśli to odrodziła się w postaci czerwonego ptaka, który ciągle się pojawia u boku Leigh. Dodatkowo Leigh musi rozwiązać tajemniczą zagadkę listu samobójczego jej zmarłej matki, w tym celu udaję się do Tajwanu, licząc, że tam znajdzie odpowiedź na dręczące ją pytania.

W Tajwanie znajdują się rodzinne korzenie jej i jej matki, więc Leigh sądzi, że tamtejsza rodzica może wiedzieć coś więcej. Czy Leight odzyska spokój ducha, poprzez znalezienie odpowiedz, dlaczego jej matka popełniła samobójstwo? Czy matka Leight będzie mogła odejść w spokoju? Czy może na Leigh czeka twarda i bolesna prawda, której nikt się nie spodziewał?

“Wszystkie kolory moich wspomnień” to wzruszająca, i zarazem moralizatorska, opowieść o stracie, i odnajdywaniu swoich korzeni na nowo.